Szkoła Podstawowa w Sosnowicach „Szkołą Promującą Bezpieczeństwo”

DSC06643 W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnowicach przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach.

 

 

 

 

 

 

Projekt został wdrożony do realizacji na terenie województwa małopolskiego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Jego głównym założeniem jest praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w szkole i jej okolicy oraz propagowanie bezpiecznych zachowań wśród uczniów.

Działania podejmowane w ramach projektu oraz infrastrukturę wewnętrzną i zewnętrzną szkoły ocenił w czerwcu 2017 roku zespół certyfikujący z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Decyzją komisji Szkoła Podstawowa w Sosnowicach otrzymała Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.

IMG 2575

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów 22 szkołom z udziałem insp. Pawła Dzierżaka - I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie odbyła się 31 października 2017 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W uroczystości wzięli udział: Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty, Joanna Szypułka reprezentująca Europe Direct w Krakowie, a także przedstawiciele samorządów, szkół i Policji.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170