Żłobek w Brzeźnicy – uroczyste otwarcie

WIAD OTW ZLOB

Kolejne zaplanowane działania zostały wykonane. Najpierw sześciodziałowe przedszkole w Brzeźnicy a teraz tak ważna dla rodziców i ich pociech instytucja opieki nad dziećmi do lat 3 w Gminie Brzeźnica została utworzona.

 

 

 

 

 

W dniu 27 września 2017 roku dokonano oficjalnego otwarcia Żłobka w Brzeźnicy. Na uroczystości tej nie zabrakło ks. Adama Lenarta Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy, który wraz z diakonem dokonał poświecenia żłobka.

Swoją obecnością zaszczycili również Radni, Sołtysi, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele prasy. Na otwarciu nie zabrakła także samych rodziców ze swymi pociechami. Wójt Gminy Bogusław Antos wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Jadwigą Kozioł, ks. Adamem Lenartem Proboszczem Parafii oraz Sekretarzem Gminy Barbarą Klęczar dokonali uroczystego otwarcia przecinając symboliczną wstęgę.

Przybyli Goście mieli możliwość zwiedzenia żłobka oraz wpisywania się do księgi pamiątkowej. Zwiedzający byli zachwyceni.

Wójt Gminy podkreślał, że żłobek jest nowocześnie i kompleksowo wyposażony na miarę XXI wieku. Sale są kolorowe i przystosowane do wieku dzieci, a każde dziecko ma zapewnioną swoją bezpieczną przestrzeń. W swoim wystąpieniu Wójt poinformował o kolejnej ważnej inwestycji - utworzenie Domu Seniora w Marcyporębie, który niebawem zostanie zakończony i po otwarciu stanie się bazą do zagospodarowania czasu wolnego seniorów.

Żłobek został utworzony w dotychczasowych pomieszczeniach przedszkola w Brzeźnicy. Dzięki staraniom Wójta Gminy ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego w ramach resortowego programu instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „MALUCH plus” 2017 pozyskano środki na utworzenie i wyposażenie żłobka w wysokości 255 920,00 zł.

Całość inwestycji wyniosła 320 923,00 zł. W ramach tych środków pomieszczenia zostały wyremontowane i wyposażone: pomalowano ściany, wymieniono podłogi, zakupiono nowe meble do sal, zaplecza kuchennego, gabinetu dyrektora, szatni. Kupiono także różnorodne akcesoria dla dzieci: zabawki, łóżeczka, leżaczki, pościele, stoliki i krzesełka, dywany.

Do kuchni zakpiono termos na kółkach do przewożenia posiłków a także niezbędne naczynia kuchenne dla dzieci. W trosce również o zdrowie dzieci zakupiono lampy bakteriobójcze. Natomiast aby rodzice mogli czuć się spokojnie już niebawem w salach będzie funkcjonował monitoring, który zapewni bieżące oglądanie na żywo pobytu swojego dziecka w żłobku. Już w poniedziałek do żłobka zawita 20 dzieci. Profesjonalnie przygotowani opiekunowie zapewnią komfort przeżywania dziecięcych emocji, kształtowania pozytywnych nawyków i wszechstronnego rozwoju.

Wszystkim maluchom życzymy radości, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych dni spędzonych w naszym żłobku. Rodzicom zaś życzymy licznych powodów do satysfakcji z rozwoju i postępów swoich dzieci oraz dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170