Wielkie Sukcesy Gimnazjalistów w roku szkolnym 2015/2016

DSC02721 W roku szkolnym 2015/2016 po raz kolejny ZSP Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy może pochwalić się wysokimi wynikami osiągniętymi przez uczniów w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

 

 

 

 

 

 

Do ich sukcesów przyczyniły się wielomiesięczna praca, zaangażowanie uczniów i nauczycieli, a także wsparcie rodziców. Trud i systematyczna praca zostały nagrodzone, co widać na załączonym poniżej zestawieniu wyników.

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE

 

Dorota Wądrzyk klasa 3e – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piórem malowane 2015” – opiekun: Małgorzata Zielnik

Paulina Czubaj klasa 2d – wyróżnienie w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Tischnerowskie Ślady" - opiekun: Lidia Adamus

Agnieszka Babska klasa 1e – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Piórem Malowane 2015” – opiekun: Marzena Woźniak

Patrycja Augustyniak, Justyna Brzezińska, Julia Całus, Wiktoria Faber, Ewa Ożóg, Patrycja Pawłowska, Karina Żmuda, Zuzanna Żmuda, Aleksandra Turaj - wyróżnienie w XII edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Poetycki "Castello di Duino"– opiekun: Lidia Adamus

Julia Haja klasa 2 a – Finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego „Przeszczep sobie zdrowie” – opiekun: Aneta Bochenek

Justyna Krzemień klasa 3e - Finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego „Przeszczep sobie zdrowie” – opiekun: Aneta Bochenek

Kinga Kurowska klasa 3 e – Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea – opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda

Adrian Lamot klasa 1 c - Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Pangea – opiekun: Grażyna Krawczyk, Mirosław Rajda

Jakub Ochman klasa 2 d - Finalista Matematycznego Konkursu o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej – opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda

Anna Kowalówka klasa 3 c - Finalista Matematycznego Konkursu o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej – opiekun: Grażyna Krawczyk

Kinga Kurowska klasa 3 e – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda

Maciej Królikowski klasa 3 e – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Mirosław Rajda

Adrian Lamot klasa 1 c – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Grażyna Krawczyk, Mirosław Rajda

Filip Gajos klasa 2 a – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Agata Frączek, Mirosław Rajda

Aleksandra Ignacyk klasa 1 a – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Agata Frączek

Wiktoria Pudłowska klasa 1 a – Wyróżnienie w Konkursie „Kangur Matematyczny” - opiekun: Anna Knapik, Agata Frączek

Bartłomiej Jachymczyk klasa 2 d – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – opiekun Zenon Piotrowski

Edyta Bobak klasa 2 d – Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Wszystko dla ojczyzny – gen. bryg. pil. Stanisław Skalski” – opiekun Zenon Piotrowski

Dominika Drapała klasa 3 d - Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Wszystko dla ojczyzny – gen. bryg. pil. Stanisław Skalski” – opiekun Zenon Piotrowski

Joanna Polus klasa 2 b – Wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie „Savoir – vivre na co dzień”, opiekun: Marzena Woźniak

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

 

Kinga Kurowska klasa 3e - Laureatka Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz

Tomasz Wilczak klasa 2b - Laureat Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Beata Adamus

Karolina Kapusta klasa 2a - Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla Gimnazjalistów – opiekunowie: Marzena Woźniak, Małgorzata Zielnik

Karolina Kapusta klasa 2a - Finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Beata Adamus

Klaudia Kozik klasa 3c – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla Gimnazjalistów – opiekun: Lidia Adamus

Justyna Krzemień klasa 3e – Finalistka Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz

Justyna Krzemień klasa 3e – Finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Aneta Bochenek

Maciej Królikowski klasa 3e – Finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz

Michał Stec klasa 3d – Finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla Gimnazjalistów – opiekun: Stanisław Tracz

Kamil Kowalówka klasa 3b - Laureat Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – praca multimedialna, opiekun: Marzena Woźniak

Weronika Gawęda klasa 2b - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Joanna Polus klasa 2b - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Zuzanna Polus klasa 2 b - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Jan Bańdo klasa 2 b - Finalista Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Katarzyna Sekuła klasa 2b - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Martyna Kapusta klasa 2b - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Justyna Mrowiec klasa 2b - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Tomasz Wilczak klasa 2b - Finalista Wojewódzkiego Konkursu „Opowiem ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” w kategorii – gazeta szkolna, opiekun: Marzena Woźniak

Dominika Żmuda klasa 1 d – II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy, opiekun: Elżbieta Nastałek

Barbara Zybek klasa 1 c – Wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Adama Gorczyńskiego w Brzeźnicy, opiekun: Elżbieta Nastałek

Jakub Ochman klasa 2 d – Wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Jerzego Harasymowicza, opiekun: Lidia Adamus

Aleksandra Frydrych klasa 2 c - XI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Jerzego Harasymowicza, opiekun: Magdalena Stanisz

Błażej Danek klasa 2 d – Finalista III Edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej histirii”, opiekun: Zenon Piotrowski

Jakub Pacułt klasa 3 d, Filip Cholewa klasa 2 a, Maksymilian Meres klasa 2 c, Gabriel Bolech klasa 1 e, Dawid Chromy klasa 1 d, Marika Kudra klasa 1 e – udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych, opiekun: Robert Sendera

Aleksandra Ignacyk klasa 1 a, Kinga Adamus klasa 1 c - udział w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w pływaniu, opiekun: Wojciech Kułaga.

 

KONKURSY POWIATOWE

 

Katarzyna Sekuła klasa 2b - II miejsce w Skawińskiej Probówce Artystycznej – Powiatowy Konkurs Literacki – Liryka, opiekun: Marzena Woźniak

Wiktoria Pudłowska klasa 1a – I miejsce w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Prozatorski/ Utwór Synkretyczny), opiekun: Elżbieta Nastałek

Paulina Grzesiak klasa 1b – Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Prozatorski/ Utwór Synkretyczny), opiekun: Elżbieta Nastałek

Drużyna w składzie: Kinga Kurowska, Maciej Królikowski, Jakub Ochman, Filip Gajos – II miejsce w Konkursie Matematycznym „Matematyka W Geodezji”, opiekunowie: Anna Knapik, Agata Frączek, Mirosław Rajda

Drużyna w składzie: Mularczyk Aleksandra klasa 2d, Natalia Adamus klasa 1c – III miejsce w Finale Rejonowym Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym, opiekun: Robert Sendera

Drużyna w składzie: Jakub Bańdo klasa 2b, Jakub Dudzik Klasa 2a – IV miejsce w Finale Rejonowym Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym, opiekun: Robert Sendera

Drużyna w składzie: Emilia Lang, Wiktoria Pudłowska Klasa 1a, Bartłomiej Antos klasa 3a, Ewelina Warmuz – III miejsce w Finale Konkursu „I Ty Możesz Zostać Ratownikiem”, opiekun: Joanna Hyrlicka

Karol Horąży klasa 3c – Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Prozatorski/ Utwór Synkretyczny), opiekun: Lidia Adamus

Krzysztof Brania klasa 2c - Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Wierszowany/ Gorczyński Na Wesoło), opiekun: Marzena Woźniak

Martyna Kapusta klasa 2b - Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Wierszowany/ Gorczyński Na Wesoło), opiekun: Marzena Woźniak

Jolanta Kowalczyk klasa 2a - Wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Literacko – Plastycznym „O Laur Adama Gorczyńskiego” (Konkurs Na Tekst Wierszowany/ Gorczyński Na Wesoło), opiekun: Marzena Woźniak

Aleksandra Frydrych klasa 2c – I miejsce w Przeglądzie Kolęd I Pastorałek” Kolędowanie Małemu”, opiekun: Magdalena Stanisz

Dawid Żmuda klasa 2c – Wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, opiekun: Monika Jezierska

Kamil Kowalówka klasa 3b - Wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, opiekun: Monika Jezierska

Piotr Jurczak klasa 3c - Wyróżnienie w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, opiekun: Monika Jezierska

Angelika Antos, Patrycja Augustyniak, Justyna Brzezińska, Julia Całus, Szymon Dutka, Wiktoria Faber, Aleksandra Frydrych, Karol Kowalski, Patrycja Pawłowska, Aleksandra Turaj, Ewelina Warmuz, Karina   Żmuda, Zuzanna Żmuda, Patrycja Domagała, Weronika Garlej, Bartłomiej Pasierbek, Sebastian Piszczek klasa 2c – Udział W Etapie Rejonowym Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, Opiekunowie: Monika Jaskierny, ks. Jacek Kucz

 

KONKURSY GMINNE

 

Anna Kowalówka klasa 3c – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Multimedialnej, opiekun: Monika Jezierska

Szymon Dudka, Karol Kowalski, Bartłomiej Pasierbek klasa 2 c – I miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach, opiekun: Katarzyna Pietrkowska

Bartosz Gwóźdź klasa 1d – I miesjce w XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym, opiekun: Elżbieta Nastałek

Dominika Żmuda klasa 1d – I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim (Kategoria Recytacja), opiekun: Elżbieta Nastałek

Arkadiusz Tuman klasa 1b – Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim (Kategoria Teatr), opiekun: Elżbieta Nastałek

Jakub Ochman klasa 2d - Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim (Kategoria Recytacja), opiekun: Lidia Adamus

Joanna Polus klasa 2b – II miejsce w Gminnym Konkursie Literackim pt. „Chrzest Polski a Światowe Dni Młodzieży w Polsce 2016 r.” w kategorii: esej, opiekun: Marzena Woźniak

Tomasz Wilczak klasa 2b - II Miejsce w Gminnym Konkursie Literackim pt. „Chrzest Polski a Światowe Dni Młodzieży w Polsce 2016 r.” w kategorii: esej, ppiekun: Marzena Woźniak

Natalia Kucharczyk klasa 1e – I miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym na podstawie książki pt. „Stara Baśń”, opiekun: Marzena Woźniak

Agnieszka Babska klasa 1e - III miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym na Podstawie książki pt. „Stara Baśń”, opiekun: Marzena Woźniak

Karolina Kapusta klasa 2a - II miejsce w XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym, opiekun: Marzena Woźniak

Kacper Gwóźdż klasa 1e – Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Słowianie w czasach Mieszka I: obrazy z życia”, opiekun: Marzena Woźniak

Aleksandra Ignacyk klasa 1a – I miejsce w „Potyczkach Matematycznych”, opiekun: Agata Frączek

Wiktoria Pudłowska klasa 1a - I miejsce w „Potyczkach Matematycznych”, opiekun: Agata Frączek

Aleksandra Frydrych klasa 2c – I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, opiekun: Magdalena Stanisz

Aleksandra Frydrych Klasa 2c – Wyróżnienie w „Walentynkowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej” w Radoczy, opiekun: Magdalena Stanisz

Zespół Wokalno-Instrumentalny (Weronika Faber, Aleksandra Frydrych, Wiktoria Faber, Piotr Woźniczka, Weronika Garlej) – I miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd, opiekun: Magdalena Stanisz

Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje Nauczycielom za pomoc okazaną młodzieży. Cieszy nas fakt, że wysiłek włożony w przygotowanie uczniów do konkursów zaowocował uzyskaniem tak wysokich laurów.

 

DSC02730 DSC02736 DSC02742 DSC02745
DSC02721 DSC02747 DSC02788 DSC02789

 

 

Nauka to pokarm dla rozumu

(L. Tołstoj)

 

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170