Historyczne atrakcje turystyczne

 

Dolina Multi Logo 2014

 

Gmina Brzeźnica ma na swoim terenie wiele miejsc, w których można z bliska „dotknąć historii”. Pod koniec 2013 r. Urząd Gminy w Brzeźnicy zrealizował projekt w ramach którego wykonano kilka zadań: przygotowano do zwiedzania wojenne schrony z czasów II wojny światowej, oznaczono miejsce schronów w Kossowej i obozu pracy Baudienst w Brzeźnicy, przeprowadzono wykład historyczny oraz wydano folder pt. „Wojenne lata”.

 

 

Wszystkie te działania były objęte dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Oczyszczenie schronów nie było zadaniem łatwym, bo przez lata uległy zasypaniu. Z kolei fakt istnienia niemieckiego obozu pracy został zapomniany, dopiero od 2011 r. jest przypominany. Polecamy wybrać się w teren i zwiedzić miejsca, gdzie rozgrywały się wydarzenia historyczne. „Patrząc w przyszlość warto też dokumentować i poznawać przeszłość, o historii nie wolno nam zapomnieć…” – tak mówił obecny na wykładzie historycznym Bogusław Antos - Wójt Gminy Brzeźnica. W grudniu 2013 r. prelekcję, ilustrowaną prezentacją multimedialną, do młodzieży gimnazjalnej wygłosił Wojciech Opyrchał – pasjonat historii i fortyfikacji.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >> zobacz

 

 

W.J.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 Leader za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Karpia. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170