Sporty zimowe – czyli sposób na codzienną rekreację

IMG 0237 w

Uczniowie ZSP w Brzeźnicy - gimnazjum i szkoły podstawowej już po raz kolejny biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych na lodowisku w Wadowicach.

 

 

 

 

 

 

O popularności tych zajęć świadczy rosnąca z tygodnia na tydzień liczba uczestników. Pierwsze „ślizgi” zaliczyło 24 uczniów, w tym 14-tu ze szkoły podstawowej i 10-ciu z gimnazjum, a ostatnie zajęcia liczyły już 47 uczestników ( 29-ciu ze szkoły podstawowe i 18-tu z gimnazjum).

Zajęcia na lodowisku na pewno sprawiają wiele radości nawet tym, którzy nie przepadają za obowiązkowymi ćwiczeniami fizycznymi. Są one nie lada atrakcją a uczniowie chętnie w nich uczestniczą, mając namiastkę zimy, której długo nie było za oknem. Jazda na łyżwach to czerpanie wielu korzyści, a zwłaszcza świetny sposób na dotlenienie organizmu, zwłaszcza zimą. To po prostu miła forma spędzenia czasu wśród rówieśników i integracja z grupą.

Organizacją wyjazdów zajmuje się p. Dorota Bernaś, która wraz p. Elżbietą Bednarz –Budą sprawuje opiekę nad dziećmi podczas tych zajęć. Wyjazdy odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 14.40.

Zdaniem młodych łyżwiarzy wyjazdy na lodowisko to strzał w dziesiątkę.

Gorąco zapraszamy miłośników zimowego szaleństwa.

 

galeriaGaleria Fotograficzna >>> zobacz

 

malownicza1

Zebraliśmy dla Państwa archiwalne numery gazety „Taka Malownicza Gmina”. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przejdź do archiwum

 

SZL_MAL_170